Horosan Harcı ile Sıva İşleri

Horasan harcı günümüzde kullanılan klasik harca göre çok daha sağlam bir harçtır. Osmanlı Bizans ve Roma hatta Selçuklu dönemlerinde köprüler camiler külliyeler Roma tapınakları sağlam yapılarını horasan harcına borçludur. Bu malzeme mimar Sinan tarafından da görkemli yapıların inşasında kullanılmıştır. Deniz suyuna karşı yüksek dirençli olan Horasan harcı ile sıva işleri yaptıracak olanlar, kusursuz bir restorasyon ve sıva işi için  firmamızla iletişime geçerse kendilerine profesyonel olarak hizmet verilecektir. Yapı tadilat ve restorasyon alanında uzun yıllardır kaliteli hizmet odaklı ve profesyonel olarak çalışan firmamızla görüşmeden yapılarınızı onarmayın! Kaliteli hizmetin yanı sıra ekonomik çözümler ve ödeme kolaylıkları da sağlayan firmamızın tüm personelleri kendi alanlarında uzmandır.

 

Horasan Harcı Neden Tercih Edilmeli?

Horasan harcı, İran'ın Horasan bölgesindeki tarihi yapıların yapımında çok sık kullanılan geleneksel bir yapı malzemesiydi. Tuğla parçaları -kireç, kum ve diğer yerel malzemelerin karışımından yapılan güçlü bir malzemedir. Bazı durumlarda sıva olarak kullanılabilir, genellikle farklı özelliklere sahip olan ve farklı şekillerde kullanılan modern sıva ürünlerinin yerini alabilir. Son derece kaliteli bir harç olarak yapılarınızın daha sağlam olmasına katkı sağlar. Horasan harcının içeriği kiremit tuğla ve kuvars minerallerinin karışımından elde edilen sağlam bir malzemedir. Üstüne su döküldüğünde geç kuruma özelliği ile kolayca kayadan ayırt edilebilir.  Çok kapsamlı eski tarihi yapıların uzun yıllar ayakta kalabilmesi için geleneksel harç yerine horasan harcı tercih edilmektedir. Ülkemizde Horasan harcı ile tarihi yapıların veya eskiyen yapıların yeniden sağlam hale getirilmesi için bu özel malzeme kullanılıyor. Harcın bir diğer özelliği çok tuzlu deniz suyuna karşı direnci yüksek bir harç olmasıdır. Yüzyıllar önce birçok medeniyet; horasan harcı ile kemerler hamamlar inşa etti ve o yapılar günümüze kadar gelebildi. Horasan harcı kimyasal yapısı itibari ile harç ve sıvanın dayanıklılığını arttırıyor [1].

Yapı Tadilat ve Tarihi Yapıların Restorasyonu

Yapı tadilatı ve tarihi yapı restorasyonu konusunda uzun yıllardır deneyimini ve ustalığını kullanarak harika işler çıkaran alanında profesyonel inşaat tadilat ekibi ile hizmet veren “usta istanbul” firmamızla görüşerek; yapılarınızın daha dayanıklı hale getirilmesini ekonomik fiyata sağlayabilirsiniz. Firma anahtar teslimi tadilat işlerini başarılı bir şekilde üstlenmektedir. Yapı güçlendirme alanında başarılı bir firma olarak birçok referansa sahip firmamız; yaşam alanlarınızı yeniden güvenilir ve dayanıklı- uzun ömürlü hale getiriyor.

İstanbul Yapı Tadilat Firmaları

Horasan harcı ile sıva işleri başta olmak üzere ev konut dükkan ofis, iş hanı gibi alanların tadilatını yapan en iyi firmalardan biri olan usta İstanbul firması; yıllar içinde deformasyonlara maruz kalan eski yapıların yeniden sağlamlaştırılmasını sağlıyor; bu yapıların deprem ve doğal afetlerde kolayca yıkılması riski hayati önem taşıyor. Bu yüzden en kısa sürede yapıların yeniden gözden geçirilmesi, olası felaketlerin önlenmesi için şarttır. Horasan harcı ile sıva işleri ve tüm yapı tadilat işleriniz için firmamızla hemen iletişime geçin. Size ekonomik çözümler üretelim.


Whatsapp Destek

Usta İstanbul

Merhaba;

Talebinizi Detaylı Olarak Bize İletebilirsiniz.