1. Anasayfa
  2. GÜNEŞ ENERJİSİ

GÜNEŞ ENERJİSİ

GÜNEŞ ENERJİSİ
xr:d:DAFJy-OuIHQ:41,j:33285311193,t:22081921

Usta İstanbul; gezegenimizin enerji ihtiyacını temiz ve ekolojik kaynaklardan karşılamak için, öncü bir misyonla güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırıp, insanoğlunun geleceğini yeni teknolojilerle destekleyip, dünya ekonomisine katkı sağlamayı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmayı amaç edinmektedir.

Günümüz dünyasında yenilenebilir enerji kaynakları oldukça önem taşımaktadır. Güneş sisteminde yer alan dünyamızın en büyük ve sınırsız olan kaynağı güneştir. Sınırsız ve doğal bu kaynağı en verimli şekilde kullanmak ve gelecek nesillerimize daha temiz bir dünya bırakmak için siz de güneş panelleriyle güneşten faydalanabilirsiniz.

Güneş Paneli Nedir?

Yenilenebilir enerji kaynakları; dünyayı kirletmemesi ve ihtiyaç duyulan enerjiyi tükenebilecek kaynaklardan almamasıyla ekonomik ve doğa dostu seçeneklerdir. Güneş enerjisi; güneşten gelen ışınların, özel teknolojiler kullanılarak, elektrik enerjisine dönüştürülmesidir. Güneş enerjisi dünyadaki en bol ve temiz enerjidir. Çevreyi kirletmez, gürültüsüzdür. Yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerjidir. Gelişen teknolojinin getirdiği nimetlerin en başında hiç şüphesiz ki güneş panelleri gelmektedir. Güneş enerjisi panelleri, bünyesinde barındırdığı silikon hücreleri sayesinde üzerine düşen güneş ışınlarını otomatik olarak enerjiye dönüştürmektedir. Dönüştürülen enerji sayesinde maksimum kazanç, minimum yatırım olanakları sağlanmaktadır. Bu sayede üretilen güneş enerjisi paneli enerji harcamanın aksine yeni bir enerji üretir. Güneş paneli de bu görevi yerine getiren güçlü bir teknoloji ürünüdür.

Her Alan İçin Güneş Paneli Çözümü Var

Evinizde, araçlarınızda, bahçenizde ya da ihtiyaç duyduğunuz her alanda elektrik; güneş panelleri sistemleriyle kolay ve az maliyetle üretilir. Bunlar; küçük ya da büyük birçok ürün, makine veya sistemin çalışabilmesi için yeterli gücü üretir. Güneş paneli çeşitleri, yeryüzüne ulaşan ışınları algılayıp bunları insanların kullanımına uygun bir enerjiye dönüştürür. Kullanılacağı alan ve üretim oranlarına göre farklı boyut ve özelliklerde olan cihazlar, ışığı doğrudan görebileceği alanlarda kurulur. Güneş paneli sistemi kimi zaman bunun için özel olarak ayrılan bir arazide, araçların ya da hizmet ettiği binaların çatısında olabilir. Dünyada kullanılan en popüler güneş paneli çeşitleri ise; monokristal güneş paneli, polikristal güneş paneli, ince film güneş paneli, esnek güneş paneli ve saydam güneş paneli olarak sıralanmaktadır. 

Güneş Panelinin Avantajları Nelerdir?

Gezegenimiz yüksek enerji tüketimi sorunuyla baş başadır. Üretimin olmadığı bir yapıda tüketimin artması beklenilen bir tablodur. Güneş panelinin en büyük avantajı ise yenilenebilir bir enerjiyi neredeyse sıfır maliyetle üretebilmesidir. Güneş enerjisi, bugün genel küresel enerji kullanımının yalnızca küçük bir miktarını oluştursa da güneş panelleri kurmanın maliyeti giderek düşmektedir. Bu sebeple güneş enerjisi gün geçtikçe daha fazla alanda, şirket ve evde kullanılmaktadır. Günümüz ‘modern’ dünyasında küreselleşen şirketler için yenilenebilir enerjiler oldukça önem arz etmektedir. Minimum yatırımla maksimum kazanç, elektrik faturalarının işlevsizleşmesi, şebekeden bağımsız elektrik üretimi, güneş panelinde sorun olmadığı sürece sıfır elektrik kesintisi, günün her saati maksimum elektrik kullanımı, doğaya zarar vermeyerek enerji kullanımı ve güneş enerjisi paneli kurulan yapının değerinin artması güneş enerji panellerinin en büyük avantajları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Güneş Enerji Sistemi Şirketinize Ne Fayda Sağlar?

Ülkemizde son yıllarda birçok şirket ve yapıda güneş panelleri kullanılmaktadır. Güneş paneli sistemi kullanan şirketler, ekonomik olarak ciddi bir rahatlık içerisine girmektedir. Çünkü bir fabrika ya da yapının en temel ihtiyacı enerjidir. Güneş panelleri maliyetsiz ve yenilenebilir bir enerji sunduğu için en mantıklı ve kârlı yatırımlardan birisi olmaktadır. Zamanla güneş paneli fiyatı için ödenen miktarların çok üstünde kârlar getirmektedir. Ayrıca güneş panellerinin bakım maliyetleri düşük olduğundan şirketiniz uzun yıllar tasarruf edecektir. Güneş enerji sistemlerinin bakım maliyeti düşüktür. Güneş panellerinin ömrü uzundur. 30 yıla varan ürün ve performans garantileri bulunmaktadır. Paneller yılda sadece birkaç kez temizlemeyle verimliliklerini korur. Panellerde hareketli parça olmadığı için aşınma ve yıpranma söz konusu değildir. Bu nedenle düşük bakım maliyetleri ile uzun yıllar tasarruf edersiniz.

Güneş Paneli Fiyatları

Tükenmez ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneş enerjisine yatırım yaparak sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunursunuz. Ancak bu tip bir yatırım yapmak isteyenlerin en merak ettiği konu ise; güneş paneli fiyatlarıdır. Güneş paneli fiyatları, ihtiyaç ve çeşitliliğine göre değişebilmektedir. Geniş ölçekte enerji tüketimine ihtiyaç duyan bir fabrikayla, bir ailenin talep ettiği güneş panelleri fiyatı oldukça farklılık gösterecektir. Bu yüzden ihtiyacınızı tam olarak bilmeden net bir güneş paneli fiyatı belirlemek pek mümkün olmayacaktır. Bu konu da bilinmesi gereken en temel durum; talep edilen ihtiyaçların ve güneş panelinin çeşidinin güneş paneli fiyatını belirlediğidir. Güneş paneli fiyatları ürünlerin enerji üretme kapasitelerine, güç çıkışlarına, boyutlarına, yapısal özelliklerine, depolama türüne, kurulum şekline ve çeşitli ek özelliklerine göre belirlenir.

5 Kw Güneş Paneli Konforlu Bir Yaşam İçin İhtiyaçlarınıza Yeter

Yeni nesil güneş enerjisi paneli çeşitlerinin arttırılmış performansları ve uzun ömürlü kullanımlarıyla tercih edildiği alanlar oldukça fazladır. Kurulumu maliyetli olarak görülen solar sistemler, sürdürülebilir enerjiyle uzun vadede kar sağlaması sayesinde günümüzde oldukça talep görür hale gelmektedir. Bu talebi yüksek tutmak ve ihtiyaç duyulan enerjiyi tamamen karşılamak için sürekli yeni teknolojilerle donatılan modeller üretilmektedir. Boyut ve görünümlerinin yanı sıra güç üretimi konusunda da daha ileri seviyeye ulaşmaları için çalışmalar yürütülmektedir. Yenilenebilir enerjinin yaygınlaşması için solar sistemler verimi arttıracak ve müşteriye kar sağlayacak şekilde üretilir. Solar jeneratör olarak da adlandırılan ürünler ev içindeki beyaz eşyaların uzun süre boyunca çalışmasını sağlar. 5 KW güneş paneli konforlu bir yaşam için standart üstü evlerin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Çatıdan Enerji Üretebilirsiniz

Günümüzde müstakil veya villa tipi evlerin çatılarının tamamen modüllerle kaplandığı artık yaygın bir şekilde görülebilmektedir. 10 kW güneş paneli seçenekleri otuzdan fazla modülle çatı ve cephe uygulaması olarak kullanılır. Bunlar size ait alan içerisinde kullanılan enerjiyi şebekeye uyumlu ya da akülü olsa da elektrik faturalarından bağımsız hale getirmenizi sağlar. Modüllerin tek başına en ve boylarını ifade eden ölçüler, bunlar gibi büyük boyutlu seri kurulumla daha yüksek değerlere ulaşır. Bunlar aynı zamanda çeşitli projeler için kendilerine ayrılan arazilerde devamlı ve sürdürülebilir enerji üretir. Kapsamlı bir sistem olarak birçok modülün çatı üzerine yerleştirilmesiyle kurulum sağlanır.

Güneş Enerjisi Neden Önemlidir?

Günümüzde dünyadaki hemen her işin düzenli bir şekilde ilerleyebilmesi ve insani ihtiyaçların karşılanabilmesi için elektrik enerjisine ihtiyaç duyulur. İnsanların ihtiyaçları karşılanırken dünyaya geri dönüşü olmayan zararlar verilebilir. Ancak sürdürülebilir enerji üreten güneş paneli özellikleri sayesinde hem ekonomik hem de doğa dostu seçeneklerden biri olur. Farklı modelleriyle küçük bir oyuncağın çalışmasından büyük bina ve alanlara enerji sağlanmasına kadar geniş bir alana hizmet eder. Güneş panelleri kurmak hem fosil yakıtlara bağımlılığı azaltır hem de elektrik faturalarından tasarruf etmeyi sağlar. Şirketinizin üretim operasyonlarına enerji sağlayabilecek kadar çok adetli güneş panelleri kurulduğu takdirde elektrik faturasından tasarruf edebilirsiniz. İş yerlerinde ve fabrikalarda güneş panelleri kullanmak bu anlamda birçok fayda sağlamaktadır. ustaistanbul #seouyumlu