1. Anasayfa
  2. İSTANBUL YALITIM VE İZOLASYON

İSTANBUL YALITIM VE İZOLASYON

İSTANBUL YALITIM VE İZOLASYON

Usta İstanbul olarak yalıtım ve izolasyon hizmetini profesyonel bir şekilde veriyoruz. Yeterince tecrübe ve bilgi birikimimiz ile işin püf noktalarını biliyor ve uyguluyoruz. Bizim farkımız, işimize olan düşkünlüğümüz ve ne yapacağımızı bilmemizden gelir. Diğer hizmetlerimizde nasıl uzman bir yaklaşım sergiliyorsak, bu hizmetimizde de yine aynı şekilde uzman bir yaklaşım sergiliyoruz.

Kendimize güveniyor ve işimizi severek yaptığımız için ortaya gerçek bir iş çıkartıyoruz. Herkes yalıtım ve izolasyon yapabilir ancak işin ehli olmak çok çalışmayı gerektirir. İşin ehli tarafından yapılmayan bu tür uygulamalar istenilen sonuçları vermeyecektir. Usta İstanbul olarak size memnun kalacağınız bu hizmetin garantisini verebiliriz. Her zaman için müşteri odaklı çalışmakta müşterilerimize en iyisini sunmaktayız.

Neden yalıtım ve izolasyon için Usta İstanbul’u seçmelisiniz?

Ne yaptığını bilen, tecrübeli ve çok çalışan bir ekibe sahibiz. Böyle işlemleri yaparken oluşabilecek sorunların da farkındayız. Elbette ki profesyonel ekip olarak bu sorunların tamamını çözerek yalıtım ve izolasyon hizmetinde ön sıraya çıkmaktayız. Ayrıca Usta İstanbul, müşterilerinin bütçesini düşünür ve bu yüzden verilen hizmet ekonomiktir. Kısaca müşterilerimiz bizden hem ekonomik hem de profesyonel hizmet alırlar.

Yalıtım ve izolasyon nedir?

Bir yapının iç ortamını dışarıda bulanan etkenlerden koruma amacıyla yapılan işlemlerdir. Yalıtım, duvarları, tavanı ve zemini kaplamak suretiyle yapılır ve dış ortam sıcaklığının iç ortamda tutulması veya iç ortam sıcaklığının dış ortamda tutulması amaçlanır. İzolasyon ise, yalıtım işleminin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmak amacıyla yapının dış yüzeyine uygulanan malzemedir.  Bu tür işlemler, ısı ve enerji tasarrufu sağlamak, ses izolasyonu yapmak ve bina ya da evin yaşam süresini uzatmak gibi faydalar sağlar. Ayrıca, yapılan yerin ısı ve nem dengesini sağlamaya yardımcı olur ve iç ortamın konforunu arttırır.

Yalıtım ve izolasyon yanlış yapılırsa ne olur?

Bu tür işlemler uygulanan yerin içerideki ortamını dışarıda bulunan etkenlerden koruma amacıyla yapılan faydalı işlemler olsa da yanlış yapıldığında ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

  1. Isı ve enerji tasarrufu sağlanamayabilir. Bu durumda, yapıda ısı kaybı olur ve sıcak havalarda ortamın içeriye bakan kısmı soğuk kalır, soğuk havalarda ise ortamın içeriye bakan kısmı ise sıcak kalır. Bu durum, ortamın konforunu olumsuz etkileyebilir ve aynı zamanda enerji maliyetlerini de artırabilir.
  1. Sesin emilmesinde istenmeyen büyük sıkıntılar çıkar. Bu durumda, yapıda ses geçirgenliği olur ve dışarıdan gelen sesler kolayca evden içeri geçebilir. Aynı şekilde, evdeki sesler de dışarı çıkabilir. Bu durum, ortamda ki rahatlık ve konforu olumsuz etkileyebilir.
  1. Önemli ve görmezden gelinmemesi gereken bir sorun ise yaşam süresinin azalmasıdır. Bu durumda, yapının yapısal bileşenleri düşük sıcaklıklarda donarak çatlayabilir veya yüksek sıcaklıklarda deforme olabilir. Ayrıca, yapıda ısı ve nem dengesinin bozulması durumunda yapı elemanları çürüme riski taşıyabilir.

Usta İstanbul ekibi olarak bu tür sorunların farkındayız ve müşterilerimizin bu sorunlarla karşılaşmayacağının garantisini veriyoruz.