1. Anasayfa
  2. MUTFAK TADİLAT DEKORASYON

MUTFAK TADİLAT DEKORASYON

MUTFAK TADİLAT DEKORASYON

Mutfak muhtemelen evinizde en çok kullanılan odadır (ve değilse, bu karşı konulamaz tadilat fikirleriyle bunu değiştirmek üzereyiz!), bu yüzden onun zaman geçirmekten keyif aldığınız bir alan olmasını istersiniz. Ev aletleri, yıllar boyu seveceğiniz bir mutfak tasarımı son derece önemlidir. İster tadilat yapıyor olun, ister sadece sizinkini daha verimli hale getirmek için ilham arıyor olun, kendi mutfağınızı optimize etmenize yardımcı olacak 85 mutfak tasarım fikrini ve bunlardan çıkarılacak en iyi dersleri paylaşıyoruz. Taşradan gündelikten şık ve moderne – ve kelimenin tam anlamıyla aradaki her şeye – tüm mutfak yenileme ilhamına sahibizihtiyacın olabilir. Muhteşem tezgahlar, benzersiz backsplash’ler ve iddialı aydınlatma, sizin için geliyoruz. Ve mutfak düzeni tavsiyesi arıyorsanız, en iyi 5 mutfak düzeni ve şeklinin bir dökümü için sonuna kadar okumaya devam edin.

1- Ekstra Ev Gibi Hissettirin

renkli mutfak

USTA İSTANBUL

Mutfağınızın tonlarca doğal ışık almaması, güneşli bir düzene sahip olamayacağı anlamına gelmez. Usta İstanbul mutfağındaki neşeli sarı duvar kağıdı bunu kanıtlıyor. Cilasız bakır tencereler, çabuk patinalanan sabuntaşı tezgahlar ve bir mutfak adası yerine basit bir merkezi yemek masası içeren mutfağın yaşanılan atmosferi, giren herkesi anında evinde hissettiriyor.

2- Fazladan Sandalyeleri Kalabalığın Az Olduğu Köşelere Yerleştirin

mavi mutfak

USTA İSTANBUL

Alan küçükse, eğlenceli duvar kağıdıyla oynayın . Biraz parıldayan bir şey, odayı parıldatır… bir süredir bulaşıkları yıkamamış olsanız bile .. Usta İstanbul’da ayrıca bu vurgulu sandalyelerde maviliği artırmak için tamamlayıcı bir kumaş seçti ve rahatlık için bunları düşük trafikli bir köşeye sıkıştırdı.

3- Oturma için Açık Kumaş Kullanın

tasarımcı kristin fine'nin westport'taki 12 yıllık modern çiftlik evi, duvarlarda clé karo ile connecticut mutfak karosu, tezgahlarda abc taşından calacatta vagli ve 1.dibs paint white dove, benjamin moore gömme montajlar ve vintage aydınlatma tabureleri kaynaklı eski opalin pandantifler, bk antika, pierre frey kumaş kapüşonlu kamp stüdyolarında özel alçı aralığı bluestar buzdolabı alt sıfır

Klasik çiftlik evine duvarlarda parlak zellige karolar, tezgahlarda ABC Stone’dan Calacatta mermeri ve eski opalin pandantifler, siyah gömme montajlar ve yosunlu Pierre Frey kumaşıyla yeniden kaplanmış eski taburelerle modern bir dokunuş kazandırdı. Açıkta kalan kirişler, evin kırsal köklerini koruyor ve soluk yeşil tonlar, dışarıdaki orman manzaralarını onurlandırıyor.

4- Tek Vurgu Parçasıyla Başlayın

orta yüzyıl modern mutfağı

Bu mutfak, ev sahiplerinin miras kalan seramik koleksiyonu etrafında tasarlandı. Mavi orta yüzyıl servis gereçlerinin ve sofra takımlarının tüm alanı tutturmasını istediğini söyledi, bu yüzden açık bölmelerle karıştırdılar ve canlı ama anlaşılır bir renk paleti için kırmızı sıçramalar eklediler.

5- Depolamayı Optimize Etmek için Kabin Üstlerini Yeniden Modelleyin

ingiliz tarzı modern mutfak

Mutfak duvarınız pencerelerle kaplıysa, kafe perdeleri gibi ışığı tamamen engellemeyen güzel bir işlem eklemeyi düşünün ve alt dolaplarınızın depolama gereksinimlerinin çoğunu karşılayabileceğinden emin olun. Bu şekilde, duvarı saya ile kaplamaktan vazgeçebilirsiniz. Bunun yerine, bir stratejik sütun kurun. Açık rafları yemek kitapları, tabaklar, bardaklar ve hatta sanat eserleri için özelleştirdi.

6- Tüm Evi Düşünün

çağdaş renkli mutfak

UZAY İÇERİĞİ/İÇERDE YAŞAMAK

Bu mutfak tadilatına başlarken yalnızca bir kural koyduk: “Artık pembe yok!” Evin geri kalanına pembe tonlar hakimdir, bu nedenle çevredeki odalarla akışı sağlarken mutfağı ele geçirmesini önlemek için dolaplarda toprak tonları kullanılmıştır. Menekşe rengi, Calacatta mermer tezgahta ve backsplash zellige karolarda hala görülüyor ve tavanı tozlu bir allık tonu kaplıyor.

7Sahte Yer Karosu Boya

boyalı yer karoları ile küçük mutfak

Işığı tamamen engellemeden tatlı, eğlenceli bir his ve mahremiyet dokunuşu için kafe perdeleri asın ve ardından uyum ve gizli saklama için camla çevrili dolapları hizalamak için uygun bir duvar kağıdı veya kumaş kullanın. Zemini eğlenceli, kareli bir desenle boyayarak üzerindeki mavi ve krem ​​baskıyı hayata geçirdik.

8- Profesyonel Mutfaklardan İlham Alın

modern mutfak

Süper şık ama aynı zamanda rahat bu mutfak , rustik ahşap tabureler ve sarı tersane tavanları gibi çiftlik evi unsurlarını dengeli bir bütün için daha fazla endüstriyel malzemeyle harmanlıyor. Görev pandantifiyle birlikte ışıklık, yemek pişirirken optimum ışık sağlar.

9- Yalın/Sadelik

renkli runner ile küçük modern mutfak

Bu mutfağı , dengenin her şey olduğunu kanıtlıyor. Koyu, karamsar karo duvarlar, şık backsplash ve paslanmaz çelik aletler, inkar edilemez bir şekilde çekici bir estetik sergilerken, ahşap ve pirinç tonları alanı topraklar ve ona klasik doğu sıcaklığını verir. Bohem koşu ayakkabısı ayrıca yeterince renk ve eğlence katıyor.

10- Dramatik Siyah Fayanslarla Işık Sıçrama

alışveriş merkezi mutfak mutfağında siyah parlak fayans

Usta İstanbul tarafından tasarlanan bu çarpıcı mutfak, parlak siyah metro fayanslarıyla kaplıdır. Bu, tüm yüzeylerin temizlenmesini son derece kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ışığın yansımasına da yardımcı olur ve küçük mutfak mutfağından gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için rahat bir ortam yaratır.

11- Kapüşonunuzu Fayanslarla Gizleyin

Zellige fayanslı mutfak

Şık ve temiz görünmesi için kapüşonunuzu backsplash ile aynı malzemeyle kaplayın. Burada, mimari zellige karolarla hacimli bir cihazı kamufle etti.

12- Mutlu Boya Renkleriyle Mutfağınızı Neşelendirin

sarı boya ile küçük mutfak

Bu küçük havuz evi mutfağında ahşap tezgahların ve pişmiş toprak yer karolarının sıcaklığına yaslanmak için krem ​​​​ve soluk sarı renk şemasını seçti. Dolaplardaki elmas kesikler, rahatlatıcı bir simetriye başka bir yumruk ekler.

13- Mini Gizli Kiler Yapalım

sürgülü kapılar ardında kırmızı kiler

Usta İstanbul tarafından tasarlanan büyük bir odaya tüm kiler ürünleri ve aletleri bu mutfağın ana bölümüne sığamayacağından, bir dolabı pişirme alanından kolayca erişilebilecek ve aynı zamanda salon alanından gizlenecek şekilde optimize etmeye karar verdi. Dokulu cam cep kapakları ve parlak kırmızı dolaplar şık bir sürpriz yaratıyor.

14- Depolama Birimlerini Yeniden Kullanın

ekstra depolama alanına sahip küçük mutfak

Dolap alanınız bittiğinde, tüm tabaklarınızı, bardaklarınızı ve servis gereçlerinizi yerleştirmek için bir şifonyeri veya gardırobu yeniden kullanın.

15- Vitray ile Çirkin Görünümleri Gizleyin

vitray pencere ile sarı mutfak

USTA İSTANBUL

Vitray hem güzel görünüyor hem de akıllı . Cam panelleri rengarenk boyanmış olanlarla değiştirerek araba yolunun görüşünü engelledi ve sokak düzeyinde mahremiyeti artırdı. Tüm doğal ışığı engellemeden renk katmak ve bir görüşü engellemek istediğinizde bu harika bir seçenektir.

16- Tema Sanatına Dayan

küçük deniz köpüğü yeşil mutfak

Usta İstanbul mimari mutfağındaki bu puslu yeşil kumsal hissi veriyor ama aynı zamanda klasik. Sisal kilim, taze mermer tezgahlar ve okyanus sanatı gibi nötr dekor, açık mutfakta da gündelik ve resmi arasındaki dengeyi kurar. Bu kontrast, küçük bir alanı dinamik hissettirmenin anahtarıdır.

17- Yüzeylerinizi Aynalayın

pembe mermer ve altın ada ile mutfak

KURU OT

Parlak paslanmaz çeliği ve keskin aynalı yüzeyleri seviyorsanız, altın aynalı bir ada ile metalik görünümü bir sonraki seviyeye taşıyın. Usta İstanbul tarafından tasarlanan bu mutfakta ada, tek sarkıt lamba, pembe mermer kıvrımlar ve yukarıdaki kobalt mavisi çatı korkuluğu gibi baştan sona eğlenceli unsurlara biraz ihtişam katıyor.

18- Maceracı Bir Duvar Kağıdı Seçin

mor dolaplı mutfak

USTA İSTANBUL

Bu girdaplı duvar kağıdı, maceralı tasarım kararları vermenin işe yarayabileceğini kanıtlıyor. Ayrıca su hasarından korumak için tezgah ve dolaplar arasındaki duvar kağıdının üzerine görünmez bir cam ekledi.

19- Ekstra Aletleri Uzaklaştırın

küçük mutfak

ustaistanbul.com tarafından tasarlanan bu mutfak, dahiyane küçük alan çözümleriyle doludur. Tüm tezgahı ve dolap alanını duvara karşı gizlemek için katlanır ahşap cep kapıları kullandı. Bu, bir stüdyo dairede büyük bir oyun değiştirici olacaktır.

20- Bir Rengin Farklı Tonlarını Karıştırın

ahşap, zemin, Oda, iç dizayn, Döşeme, tablo, tavan, Işık fikstürü, duvar, iç dizayn,

Bu Usta İstanbul mutfağında ciddi bir kiremit oyunu var. Sahil kenarında yaşıyorsanız ama daha karamsar bir şey istiyorsanız ya da sadece maviyi seviyorsanız, baştan sona zengin lacivert, gri ve kobalt tonlarından almayın.

21- Fazladan Bir Havuz Ekleyin

kırmızı perdeli mutfak lavabosu

GERÇEK TASARIM

Ekstra bir lavabo, aydınlık bir köşeye yerleştirilmiş geniş bir tezgah köşesi sayesinde çiçek düzenlemek için bir yer olarak ikiye katlanıyor. Tasarımcılar, çubuklardan kıvrımlı perdeler asarak aletler ve diğer temel ihtiyaçlar için lavabonun altında ekstra saklama alanı yarattı. Etek, çıplak tuğlalar, terakota karolar ve sarkıt lamba, mode modern mermere taşra havası katıyor.

22- Aksanları Asla Hafife Alma

mutfak aydınlatma fikirleri

STEPHAN JULLIARD

Çarpıcı derecede büyük, dalgalı pandantif her şeyi tek bir dokunuşta açıyor. Eğlenceli bir eflatun sürahi, endüstriyel mutfağa bir renk patlaması katar.

23- Tavanı Boya

mavi ve beyaz duvar resmi ile mutfak

Mimari ve süs duvar detayları bu mutfağı tuhaf ve sadece bir dokunuşla dramatik kılıyor. Buttercream zemin üzerindeki lavanta boya girdapları da ayrıntılı mavi avizeyi tamamlıyor. Ardından klasik, nötr dolaplar ve ada alanı topraklar.

24- Yeşillik veya Bitki Bahçesi Ekleyin

mutfak bitki fikirleri

Evinizde sera veya bahçe için yer yok mu? Bunun yerine mutfakta mini bir bitki toplamaya başlayın. Bu şekilde, yeşil başparmağınızı çalıştırabilir ve odayı canlandırabilirsiniz (bonus: gerçekten kullanışlı bir iç bahçe için bitkiler ekin). Usta İstanbul ile tarafından tasarlanan bu mutfakta , cam dolaplar darmadağın hissettirmeden ilgi katıyor.

25- Süslü Tarafınıza Eğilin

Zemin, İç tasarım, Oda, Döşeme, Duvar, Fayans, Etobur, Kedigiller, İç tasarım, Küçük - orta boy kediler,

Lake, mermer, fayans bu olağanüstü abartılı mutfak , eğlenmekten korkmuyor. Benzer bir görünüm için, mutfak adasına karşılık gelen bir backsplash seçin ve ardından zeminlerde karo kullanın.

26- Hepsini Bir Arada Karıştırın

justina blakeney jungalow mutfak tezgahı

Soluk yeşil , özellikle oturma odasında Fas kil kiremit backsplash ve ombre yemek bar tabureleri ile eşleştirildiğinden mutfağı ve yemek alanı arasında kusursuz bir şekilde uyum sağlar .

27- Mevcut Tuhaflıkları Kucaklayın

kahvaltı köşesi fikirleri

Bu mutfaktaki açıkta kalan boruyu bir tasarım kusuru olarak görmek yerine eğlenceli bir kırmızı patlama fırsatı gördü. Artık mutfağa demir atan ve şık kahvaltı köşesini ön plana çıkaran keskin, endüstriyel, benzersiz ve renkli bir vurgu gibi görünüyor.

28- Glass Backsplash deneyin

cam backsplash ile mutfak

Metro karosu, tek backsplash seçeneğiniz değil. Bu şehir dairesinde daha parlak, daha modern ve kozmopolit bir dokunuş için cam backsplash kullandı. Lake dolaplarla mükemmel uyum sağlar.

29- Kapalı Dolaplardan Vazgeçin

mutfak boya renkleri 

Renkli mutfak mimarında olduğu gibi, klasik dolapları tercih etmek yerine depolama temellerini gizlemek için alt raflarınızın önüne kumaş perdeler asın . Kesinlikle daha retro hissettiriyor ve biraz hareket katıyor.

30- Bir Vurgu Duvarı Deneyin

mavi vurgu duvarlı küçük beyaz mutfak

Alan sınırlı olduğunda, biraz süslü bir hava katmak için yaratıcı yollar bulmalısınız. Burada iç mimar , toz mavisi vurgulu bir duvar ve bir heykel ekledi, ancak diğer her şeyi parlak ve beyaz tuttu. Servis için tezgahın üzerindeki Chanel tepsisi de dekor görevi görüyor.

31- İç Dolaplarınızı Boyayın

mutfak dolabı fikirleri

Mürekkep gibi, deniz mavisi, bir mutfağı açık bir alana çekecek ve siyah kadar karamsar ve karanlık olmadan açık bir renkten daha resmi hissedecektir. Halıya uyacak şekilde tasarlanan bu turuncu dolap gibi, iç dolapları odadaki bir vurgu parçasına karşılık gelen bir renge boyama fikrini de seviyoruz .

32- Bir Sunum Penceresi Ekleyin

sarı ahşap ve servis pencereli modern mutfak

USTA İSTANBUL TASARIM 

Bir servis penceresi mekanları daha açık ve havadar hissettirirken aynı zamanda hayatı da kolaylaştırıyor. Daha da iyisi, genellikle mutfağı bir arka bahçeye veya güverte alanına bağlarlar ve iç dış mekan mimari yaşamını teşvik ederler, bu nedenle sıcak bir yerde yaşıyorsanız ve açık havada akşam yemekleri düzenlemeyi seviyorsanız özellikle popülerdirler.

33- Döşeme Desenini Yeniden Düşünün

Tezgah, Oda, Mutfak, Dolap, Mavi, Mobilya, İç mimari, Gayrimenkul, Zemin, Duvar,

Beklenmedik bir şerit desenine yerleştirilmiş lacivert karoyla uyum sağlamak için bir ton harcı seçti. Beklenmedik ve ilginç geliyor ama alt dolaplarla eşleştiği için iyi uyuyor.

34- Açık Raflarla Büyüyün

açık raflar ve kırmızı soba ile rustik mutfak

Açık raflarda , tabakları istifleyerek ve bir bütün olarak odaya kişilik kazandıran öğeler ekleyerek eğlenin . Çerçeveli fotoğrafları, şamdanları ve sanatı deneyin. Renk ve nostaljiyi seviyorsanız, retro kırmızı cihazlar da kesinlikle yatırım yapmaya değer.

35- Taş Malzemelere Savurganlık

mutfak adası ile modern beyaz mutfak

Bu mutfakta, ahşap tonları, kahverengi mermer girdaplar ve bej bar tabureleri, bembeyaz zımbaları ısıtırken, metalik vurgular biraz cazibe katıyor. Jenkins, granitin “biraz satış olduğunu. Müşterilere ona sanat olarak bakmalarını söyledim. Tabii ki, şimdi en sevdikleri şey” diyor.

36- Dolaplarınızı Lakeleyin

gösterişli mutfak tasarımı

Pancarı anımsatan çok parlak, koyu bir kırmızıyla göz kamaştırın. Sağlam, tam renkli, çok fazla derinlik ve çekicilik katıyor. Kanıt? Geometrik karoların işleri bir sonraki seviyeye yükselttiği Usta İstanbul imzalı bir dekor.

37- Bir Ada Uzantısı Ekleyin

nane yeşili mutfak

Bu mutfakta normalde serin olan alanı ısıtıyor. Bu alan aynı zamanda adanın üzerine yerleştirilmiş bir bistro yuvarlak bistro masasının klasik bir mutfak düzenini çok daha ilginç hale getirdiğini kanıtlıyor. Ve bar taburelerinizi canlı bir nane yeşili tonuna boyadığınızda ve tepeye bir bakır sarkıt lamba astığınızda daha da taze olur.

38- Alternatif Bitişler

nötr mutfak fikirleri

Değişen siyah ve gri lekeli ahşap dolapları gerçekten kazıyoruz. Çeşitli tonlar (artı doku), nötr bir alana ilgi katar. Kumlu bej duvarlar her şeyi nötr tutar, ancak canlı beyaz veya süper açık griden biraz daha fazla ısıtır. Kürklü sandalye kılıfı da ısıtır ve iç pencere bir akış oluşturarak ışığı yayar.

39- Evcil Hayvanları Barındırın

mutfak adası

Bu mutfak adası, ailenin en iyi arkadaşını barındırmak için bir kedi, köpek yatağıyla özelleştirildi.

40- Çevrenizi Dekor Olarak Kullanın

tropikal mutfak tasarımı

Bu mercan pembesi mutfak, tüm yıl boyunca tatilde olmak gibidir. Rattan ve bambu zımbalar ve yeni bir kat neşeli pembe boya ile, çok abartılı olmadan ilginç, iyimser ve benzersiz. Eviniz sıcak veya tropikal bir yerdeyse, süiti takip edin.

41- Altın Giydir

altın mutfak fikirleri

İç mekanlarınızı patlatmak için metalik gibisi yok. Bu mutfakta olduğu gibi, mutfak dolaplarında fırçalanmış altın rengi bir kaplama tercih edin ve jüt gibi çok gösterişli olmadığından emin olmak için daha fazla toprak malzemesi kullanın.

42- Retro Mutfak Tadilatı

renkli mutfaklar

Bu retro esintili deVOL mutfağı, klasik İngiliz tasarımı ile çağdaş işlevselliğin güzel bir karışımıdır. Köşeye sığacak şekilde özelleştirilmiş cam dolap, bebek pembesi boya ve Kelly yeşili backsplash ile güzel görünüyor. Ve tabii ki, o odun yanan şömine cazibeyi eve götürüyor.

43- Aletlere Yatırım Yapın

Tezgah, Oda, Dolap, Mutfak, İç mimari, Kırmızı, Mobilya, Gayrimenkul, Fayans, Bina,

Sıkışık bir alanı daha da küçük hissettirmeden yapabileceğiniz pek bir şey olmadığında, bir kilim ekleyin. Mutfağınızı yormadan içini ısıtacak, renk ve desen katacak. İç mimar Michelle Nussbaumer ayrıca sıcak bir renk paleti seçti ve doku açısından zengin birçok malzemeyi küçük alana yerleştirdi.

44- Mekânsal İlişki Konusunda Düşünceli Olun

açık plan mutfak fikirleri

Bu mutfakta sevilecek çok şey var, ancak burada meydana gelen dikkatli, asimetrik dengeden özellikle etkilendik. Davlumbaz, tıpkı bar tabureleri gibi, kanepenin içine kamufle olan krem ​​rengi bel yastığına yansıyan incelik gibi, odanın sağına doğru eğilir. Bu arada, davlumbazla aynı hizada olan doğrusal yüzer raf, aydınlatma armatürü, ada tezgahı ve kanepe rahatlatıcı bir simetri duygusu oluşturur.

45- Eşsiz Bir Leke Kullanın

mutfak düzenleri

DEVOL MUTFAKLARI

Boyasız ahşabın görünümünü tercih ediyorsanız ve aynı zamanda renklerle oynamayı seviyorsanız, ahşap dolaplarınızı benzersiz bir renge boyamayı düşünün. Bu deVOL mutfağında patlıcan adası ve alt köşe dolabı çok beklenmedik. Ayrıca tüm açıkta kalan kirişleri ve sıradan yer karolarını seviyoruz.

46- Metal Izgaraları Kullanın

Oda, İç tasarım, Çekmece, Pencere kaplaması, Demirbaş, Ev, Dolap, Pencere işleme, İç tasarım, Panjur,

Camlı vitrinler ve masif dolaplar arasında karar veremiyor musunuz? Bu mutlu ortamı deneyin. Metal ızgaralar kısmi görünürlük sağlar ve parlak bir dokunuş katar.

47- Aydınlatma ile Tasarım Risklerini Alın

mermer mutfaklar

Aydınlatma, mutfakta tasarım ve ölçekle oynamak için mükemmel bir fırsat sağlar. Arent & Pyke, adanın üzerinde klasik bir sarkıt lamba kullanmak yerine bu mutfağın formalitesini dengelemek için bir çift uzun, dar silindirik pandantifi kümeledi.

48- Sahne ayarlamak

ingilizce geleneksel mutfak

Çağdaş mutfak mı yoksa rüya gibi Viktorya bistrosu mu? Hackney Evi duvar kağıdının önünde kamufle olan zeytin yeşili Smeg buzdolabından tavan penceresi nişlerine sabitlenmiş ferforje pencere kutularına kadar bu deVOL mutfağındaki her şey Avrupa nostaljisinin anlatımına katkıda bulunuyor. Biz aşığız.

49- Tepegöz Dolaplarından Vazgeçin

küçük mutfak fikirleri

Kadırga mutfağının dar şekli, bazı mekansal zorluklar ortaya çıkarma eğilimindedir. Üst dolapları yüzen bir raf lehine açarak her şeyi açtık. Gömme montaj veya sarkıt yerine aplikleri seçmek, tavanların da biraz daha yüksek hissetmesine yardımcı olur.

50- Eski Öğeleri Yeniden Kullanın

eski püskü şık mutfak fikirleri

Yıpranmış ve modası geçmiş şeyleri yenilemenin kraliçesidir. Konuşma konusu olan mesele? Bu rustik mutfak adası.Yeni bir kat boya sayesinde duvarlar gibi teneke kova da muhteşem bir gül buketi ile dolu lüks görünüyor .

51- İnce Bir Egde Getirin

beton zeminli mutfaklar

Beton zeminler, Usta İstanbul tarafından tasarlanan bu mutfağa abartısız bir hava katıyor. Klasik parke paneller veya eğlenceli renkli fayanslar da bu aile evinde işe yarayacak olsa da, betonun şık pürüzlülüğü hoş bir sürpriz.

52- Asma Bitkiler

country şık mutfak

DEVOL’un bu şık kır mutfağı çok hayat dolu. Açık sarıya boyanmış kirişler, onu güneşli bir enerjiyle doldururken, asılı bitkiler ve çerçeveli bitki baskısı, rahat pişmiş toprak yer karoları gibi taze ve rahat hissettiriyor.

53- Yaratıcı Rafları Kullanın

siyah mermer ada ile modern mutfak

Hala şık olan faydacı hissi eklemek için açık rafları kullanın. Bu mutfakta Romanek Design Studio, herhangi bir yenileme gerektirmeyen ve resmi siyah mermer yüzeylerin yanı sıra daha rahat karo zeminleri tamamlayan bir raf ünitesi seçti.

54- Mimari Tuhaflıkları Oynayın

Mavi, Interior design, Room, Property, Design, Building, Architecture, Material property, House, Mobilya,

21. yüzyıl yap. Alışılmadık iç pencereleri olan bir yerde yaşıyorsanız (Kiralık Müze’de öğrendiğim eğlenceli bir gerçek: Birçok eski apartmanda tüberküloza karşı koruyucu bir önlem olarak hava sirkülasyonunu artırmak için inşa edildikleri için bunlara sahipler), onları nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. kasıtlı ve inanılmaz derecede şık.

55- Karamsar Şıklık

siyah mutfak fikirleri

FANTASTİK FRANK

Mutfak boya renkleri söz konusu olduğunda mat siyahtan daha seksi bir şey yoktur. Bunun dışında, tavan dolaplarının altını altın aynalı bir malzeme ile kapladığınızda.

56- Döşemeyi Geçiş Olarak Kullan

Tezgah, Oda, Beyaz, Mavi, Mobilya, Fayans, Mutfak, Dolap, Property, Interior design,

Daha koyu ve daha açık renkler arasında geçiş yapmak için kalın bir karo deneyin. Özellikle klasik ahşap dolaplar ve küçük bir bitki koleksiyonu ile ısındığında, Usta İstanbul bu mutfaktaki mavi çini karolarına takıntılıyız .

57- Yuvarlak Halı Döşen

çağdaş mutfaklar

Mutfakta dar bir yolluk seçmek yerine, ortamı ısıtmak için yuvarlak bir jüt halı kullanın. Bu şekil, alanı bölmeyen dikdörtgen bir ada olmadan açık bir mutfakta özellikle iyi çalışacaktır.

58- Backsplash ile Eğlenin

eklektik mutfaklar

DEVOL MUTFAKLARI

Bir backsplash söz konusu olduğunda, hayal gücünüzün çıldırmasına izin verin. Bu eklektik turkuaz deVOL mutfağı, sanatsal backsplash’ten grafik stilinde bir dalgalanma alıyor. Retro aletler ve çiftlik evi yemek masası, ev hissiyatını koruyor.

59- Mutfak Adasını unutun

endüstriyel mutfak tasarımı

USTA İSTANBUL İÇ MEKANLARI

Mutfağınızda yemek pişirmek için tonlarca tezgah odası varsa ve kalan alanla farklı bir şeyler denemek istiyorsanız, bunun yerine bir yemek masası ile doldurun. Benzer bir düzen elde etmek için yeni bir dokunuşla büyük bir rustik yemek masası gibi benzer oranlara sahip bir şey seçin. 

60- Züccaciye Gibi Yap

küçük mutfak düzeni fikirleri

DEVOL MUTFAKLARI

Açık havada sergilenebilecek ve dekor olarak ikiye katlanabilecekken, en sevdiğiniz cam eşyalarınızı neden kapalı dolapların arkasına saklayasınız? 

61- Adayı Renklendirin

güzel mutfaklar

Bu Arent & Pyke mutfağındaki çok renkli adanın kenarındaki katlanmış bir etki, odayı sade tutarken taze ve eğlenceli hissettiriyor. Daire motifi, sarkıt lambada ve benzersiz bir özel kulp olarak dolaplarda tekrarlanır.

62- Zeminleri Boya

aile mutfakları

VAHŞİ GİBSON

Bu aydınlık mutfakta, bahar yeşili boyalı parke zeminler sıcak bir karşılama hissi veriyor. Çerçeveli baskı, keten perdeler ve çizgili kilim bu duyguyu mekanın her yerine taşıyor. Başka bir önemli çıkarım? Bir bar arabası, muhtemelen adası olmayan dar bir mutfakta ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz son dokunuştur.

63- Işığın Dökülmesine İzin Verin

şık mutfaklar

Sakinleştirici ve estetik olmasının yanı sıra, bol miktarda doğal ışık, mutfakta çalışmayı çok daha kolaylaştırır. Sıfırdan başlarken, düzeninizi stratejik olarak düşünün; ustaistanbul.com tarafından tasarlanan bu mutfakta lavabo yerleşimi. Ardından, üstten ve doğal ışıktan uzakta, dolapların altına görev aydınlatması ekleyin.

64- İç Cam İle Açın

iç cam kapılar

Yemek odasını çerçeveleyen iç cam kapılar sayesinde açık kat planı ile kapalı / bölünmüş kat planı arasında mutlu bir ortamdır. Dramatik etki, yemek masasının üzerindeki aydınlatma armatürü ile güçlendirilir ve bu da mutfağın alanın geri kalanına geçişine yardımcı olur.

65- Beklenmedik Bir Şey Deneyin

melanie coddington mutfak

Yanmış turuncu dolaplar beklenmedik bir durumdur, ancak mutfağa rustik bir dokunuş katar. Efekti artırmak için el yapımı demir fenerler asıldı, ancak adaya daha fazla ışık yansıtması için içleri beyaza boyandı . Alanınız küçükse bu ince mutfak adasını kopyalayın, çünkü işi ölçeğin dışına çıkmadan halleder.

66- İki Tona Boya

Ahşap, Oda, İç dizayn, Zemin, Mobilya, Döşeme, Tavan, Işık fikstürü, Tablo, İç dizayn,

DEVOL MUTFAKLARI

İki renginiz varken neden tek bir renkle yetinesiniz ki? Bu deVOL mutfağında sessiz nane yeşili ve tozlu gül pembesi gibi hiçbir şeyin çatışmaması için birbirini tamamlayan iki renk seçtiğinizden emin olun. Ahşap unsurlar ve geleneksel tasarım da her şeyi güzel bir şekilde dengeliyor.

67- Fransız Brasserie Görünümünü Deneyin

Fransız country mutfak serileri

Set üstü ocağın etrafındaki dekoratif pirinç ızgaralar ve vurgular ile beyaz sarkıt lambalar, Usta İstanbul imzalı bu yenilenmiş mutfağa bir Fransız brasserie hissi veriyor. Mutfak adası masasının altındaki saklama sepetleri her şeyi bir dokunuşla süsler.

68- Tüm Kullanılabilir Alanı Kullan

minik mutfak fikirleri

Bu mutfak, her kareyi stratejik olarak kullanıyor. Küçücük olduğundan, lavabonun üzerindeki saklama sepetinden dolabın yan tarafındaki duvar kancalarına ve iki katmanlı yüzer raflara kadar her köşe bucak önemlidir.

69- Mermeri Ana Cazibe Yapın

Mobilya, Tezgah, Beyaz, Mutfak, Oda, İç dizayn, Bar taburesi, Gayrimenkul, Zemin, Tabure,

Tezgahlarda ve hatta zeminlere kadar mermer delisi olmaktan korkmayın. Evinin mutfağını kaplayan zar zor gri fonlanmış Carrara mermeri levhalar, temiz ve havadar bir görünüm sağlıyor.

70- Katınızda Bir Parti Oluşturun

İster yeni bir kaplama ile kalasları canlandırın, ister bir balıksırtı deseni ekleyin

EV GÜZEL

Turuncu bir damalı zemin , bu çoğunlukla beyaz mutfağını aydınlatırken, zıt mavi kapı ilginç bir dokunuş katıyor. Gevşeyin ve cesur renkleri tercih edin.

71- Oturarak Pratik Düşünün

Oda, İç tasarım, Zemin, Beyaz, Mobilya, Döşeme, Tavan, Ev, İç tasarım, Mutfak,

Sırtlı tabureler , mutfak adasına asmak için nesnel olarak daha rahattır. Ayrıca mutfak tezgahındaki çocuklar için daha güvenli bir seçenek, Barrie Benson’ın bu aile evinde kesinlikle yaptığı bir düşünce.

72- Pirinç Vurgulu

Oda, Mobilya, İç dizayn, Sarı, Tablo, Mutfak, Duvar, Tasarım, Mimari, Fayans,

Muhteşem bir deVOL mutfağındaki bu kremsi açık kahverengi duvarlar, mükemmel bir zemin oluşturuyor. Soğuk mermer yüzeyler ve pirinç donanımla karıştırılan koyu mavi-gri mutfak adası, güçlü, toprak duvarlarla çok güzel ve şaşırtıcı bir kombinasyon. Donanımı değiştirmek, tamamen beyaz bir mutfağı canlandırmanın kolay bir yoludur. Biraz zarafet eklemek için pirinç seçin.

73- Katını Bırak

Jane Hawkins Hoke Rustik Mutfak

Düşen bir zemin, rustik bir mutfağı daha da büyük ve özel hissettirir. Usta İstanbul imzalı bu mutfağın tavanındaki açıkta kalan ahşap kirişler, ona o çiftlik evi havasını verirken, yeni boya ve bozulmamış durum çağdaş, temiz bir atmosfer sağlıyor.

74- Cesur Bir Renk Seçin

Mark D. Sikes

Bu rüya gibi mutfağında olduğu gibi canlı bir kobalt patlamasıyla mavi ve beyazı bir sonraki seviyeye taşıyın. Bir açıklama yapar ama yine de klasik hissettirir ve bir sahil sahil evi (veya sadece okyanusa biraz daha yakın yaşamayı dileyen biri) için mükemmeldir.

75- Gözü Yukarı Çiz

Ahşap, Oda, İç tasarım, Saksı, Zemin, Döşeme, Ev, Duvar, İç tasarım, Ev,

DEVOL MUTFAKLARI

Çoğumuz mutfaktaki eski ısıtma fırınlarının görünümünü sevmesek de harika bir alternatif yok. Bu deVOL mutfağında yapıldığı gibi, asılı bir yapıyla gözü yukarı doğru çekin. İster rüzgar çanlarını sergileyin, ister çarşaflarınızı buraya asın, estetik değerinin ötesinde işinize yarayacaktır.

76- Tek Renkli Yap

jon de la cruz yılın mutfağı mutfak adası

ustaistanbul.com imzalı bu mutfakta sırlı bir backsplash ve yıpranmış meşe adası şık ve seksi hissettiriyor . Ayrıca, asılı raf işlevsel ve şıktır. Tek renkli görünümü seviyorsanız ama biraz daha ruh istiyorsanız, not alın ve bize bildirin..

77- Odayı Topraklamak için Bir Ahşap Ada Alın

Richard Anuszkiewicz Mutfak

Bu mutfakta ceviz, imbuia ve anigre’den hazırlanmış yaklaşık 11 fit uzunluğundaki ada , İngiliz antikalarından esinlenmiştir. Maksimum zarafet.

78- Tarihi Hissetmek İçin Kontrast Dokular

Scottsdale Mutfağı

Rustik taş işçiliği ve aerodinamik paslanmaz çelik aletler arasındaki karşıtlık, Fransız esintili mutfağa ciddi bir hayret verici faktör veriyor. Eğlence alanını en üst düzeye çıkarmak için bir adayı küçültün ve taburelerle birlikte bir sehpa ekleyin.

79- Amaçlı Güncellemeler Yapın

Frances Merrill Gri Mutfak

Bir açıklama yapmak için tüm mutfağınızı yeniden yapmanıza gerek yok. Mevcut tezgahlar ve beyaz seri var, ancak dolaplar boyandı ve açık rafların yanı sıra altıgen pişmiş toprak yer karoları eklendi.

80- Açıklamalı Tavan Deneyin

yeşil şemsiye tavanlı mutfak

Tasarımda yeşil şemsiye tavanı ve bezelye yeşili dolapları, klasik bir mutfağa bazı harika noktalar veriyor.

81- Dramatik Aydınlatmayı Seçin

Jill Sharp Weeks Charleston Kiralama

 Aynı ölçek ve orantıda çarpıcı bir aydınlatmaya ihtiyacınız var. Bu demir pandantifler, çok abartılı olmadan drama ve gerekli ışığı ekler.

82- İç Mekan/Dış Mekan Yapın

Ahşap, İç dizayn, Oda, Zemin, Mobilya, İç dizayn, Döşeme, Sandalye, Kontrplak, Raf,

Bu mutfak rüyadır. Dışarıya açılan zeminden tavana, duvardan duvara kapı ile her zaman temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, rüzgarda esen ışık perdeleri ruhani bir hava katıyor. Profesyonel ipucu: Duyguya kadar uzanan cam kabini özelleştirin, böylece daha da açık hissedin. Bunu bize söylemeniz yeterli.. www.ustaistanbul.com #seouyumlu

83- Daha Uzun Mutfak Deposu Kullanın

soluk toz mutfak

Bu mutfaktaki ince renk , mekana bir rahatlık getirir, ancak geleneksel tarzından uzaklaşmaz. Ve o delice havalı yuvarlanan merdiven hakkında konuşmamız gerekiyor. Artı, her şeyi düzenli tutacaktır.

84- Kara Tahta Çubuğu Yaratın

kara tahta çubuğu

Bu mutfakta olduğu gibi kara tahta bir duvar , hafta sonu brunch menünüzü sergilemenin en eğlenceli yoludur. (Artı, artık çocuklarınızın duvarlara çizim yapması konusunda endişelenmenize gerek yok).

Ana mutfak düzeni türü nelerdir?

Kadırga Mutfağı: Bu, iki paralel sıra tezgah, cihaz ve iki zıt duvar boyunca gömme depolama ile olabildiğince basittir. Küçük mutfaklar, standart boyutlarla iyi çalıştıkları ve ayrıca ayakta durma odası için dar bir koridor ile sadece iki sıra gerektirdikleri için özellikle küçük alanlarda popüler olma eğilimindedir.

Düz Mutfak : Düz mutfaklar, küçük alanlarda ve açık kat planlı yaşam ortamlarında yaygındır. Mutfaktan farklı olarak, tüm cihazlar, depolama elemanları ve tezgahlar tek bir duvarı işgal ederken, diğer duvar dekor veya stratejik depolama ile optimize edilmiştir. Veya oda kapalı değilse, daha geniş bir alana açılır. Bu bağlamda mutfak alanını yaşam alanından ayırmanın en iyi yollarından biri, tezgah odasını ikiye katlayan ve her alanı görsel olarak ayıran küçük bir ada gibi bir mobilya parçası eklemektir.

L Şeklinde Mutfak : Bu mutfak düzeni de iki duvar kaplıyor. Lavabo, bulaşık makinesi ve buzdolabı bir duvar veya sıra boyunca yer alırken, ocak ada ile aynı hizada veya köşe duvarında L şeklindedir. Çok fazla yemek hazırlığı yapan ve kolay bir temizlik işini takdir eden meşgul aşçılar için harika bir seçenek.

U Tipi Mutfak : Tıpkı yukarıdaki gibi, tam olarak göründüğü gibi. Aletler ve yüzey alanları, genellikle odanın parametresini çerçeveleyen bir U şekli oluşturur. Tipik olarak, lavabo ve bulaşık makinesi yan yana olacak ve ardından köşe duvarında ocağınız ve buzdolabı gibi diğer cihazlarınız olacak ve tezgah alanlarından biri duvardan kıvrılarak rahat bir kahvaltı oluşturabilir. çubuk. Karmaşık yemek pişirmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir ve oda yeterince büyükse merkeze bir ada eklenebilir.

Açık Mutfak : Açık mutfak aynı zamanda büyük oda olarak da adlandırılabilir, ancak gerçekte oturma odası, aile odası, yemek odası ve/veya kahvaltı köşesine açık olan mutfak türlerini ifade eder. Paylaşılan alan, birlikte daha fazla zaman geçirilmesine izin verir ve özellikle aileler için iyidir.

Ada Mutfağı : Bir ada, ister düz bir mutfağa, ister L şeklinde, U şeklinde veya açık mutfağa ekleyin, çeşitli düzenlerde bir mutfağı geliştirebilir. Hatta bir tanesine sığacak kadar genişse mutfak mutfaklarında bile güzel çalışabilirler. İşlevsel olarak, yemek pişirmek ve rahat yemek yemek için ekstra tezgah alanı ekleyebilirler, aletleri veya ekstra lavaboları barındıracak şekilde donatılabilirler ve ekstra saklama alanı koymanıza izin verirler.

Yaşam mekânlarının belki de en kullanışlı alanıdır mutfaklar. Özellikle bayanların mutfak hassasiyeti herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Geniş, düzgün planlamalı ve kullanışlı bir mutfak, herkesin ortak isteği olabilir. Hayat standardını ve yaşam kalitenizi yükseltmek istiyorsanız, tadilat konusunda işe mutfaklardan başlamak gerçekten çok önemli olacaktır. Vaktinizin büyük bir bölümünü geçirdiğiniz mutfak, gerçekten yeni modeller ile birlikte daha hış bir yapı oluşturmaktadır.

Son dönemlerde gerçekleştirdiğimiz mutfak tadilatı dekorasyonu ile birlikte elde ettiğimiz sonuçlar, mükemmel çözüm üretiyoruz. Alanında profesyonel ekipler ve donanımı üst düzey malzeme kalitesi ile birlikte kusursuz bir planlama gerçekleştiriyoruz. Yaşam alanlarınız olan mutfaklar için üstün projelerimiz çok iyi sonuç veriyor.

Mutfak Tadilatının Planlanması

Mutfak tadilatı için öncelikli olarak iyi bir planlama ve keşif görevi gerekiyor. Keşif ekibimiz gerekli detayları yerinde inceliyor ve çalışma programı hazırlıyor. Mutfak boyutları ve yapılabilecek çalışmalar bu aşamada gözden geçiriliyor. Uygun teklifler ile birlikte karşınıza çıkan uzman ekiplerimiz, bu aşamayı bu şekilde geçiyor.

Mutfak Tadilat Uygulaması

Öncelikli olarak burada yapılan çalışmalar sıralı olarak şu şekilde karşınıza çıkmaktadır:

  • Eski malzemeleri yerinden çıkarıyoruz ve hafriyatı ortadan kaldırıyoruz
  • Sıhhi tesisat ve elektrik tesisat çalışmalarını planlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz
  • Fayans, cam ve parlak mozaik dekor uygulamalarını belli bir planlama ile gerçekleştiriyoruz
  • Aydınlatma teknolojisi olan uygulamaları kullanıyoruz
  • Batarya modelleri konusundaki çalışmalarımızı aktif hale getiriyoruz
  • Çalışmayı tamamladıktan sonra mutfağınızı yeni hale getirip size teslim ediyoruz

Müşteri Memnuniyeti

Gördüğünüz gibi planlamalı olarak düzgün bir şekilde çalışan ekiplerimiz, kusursuz bir mutfak tadilatı için size gereken imkânı sağlamaktadır. Gerçekleşen mutfak tadilatı dekorasyonu buradaki planlı çalışmanın bir karşılığıdır. Uygun fiyat teklifleri ile birlikte kaliteli bir tadilat için bizden gereken yardımı alabilirsiniz. Düzenli çalışan ve farklı şekilde örneklerle size hizmet sunan firmamız, her türlü ihtiyacınızı karşılayacak potansiyeli göstermektedir. Referansını giderek daha güçlü hale getiren şirketimiz, müşteri yorumlarından ders alıyor ve kendini yenilemeye aynı zamanda geliştirmeye devam ediyor. Yaşanılası ortam yaratma konusunda çok başarılı projeler üstlenmiş olan firmamız, tasarım ve uygulamalarla birlikte size bu konuda kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor.
İstanbul mutfak tadilatı, Şişli mutfak tadilatı, Beşikteş mutfak tadilatı, Başakşehir mutfak tadilat dekorasyonu işleri, Florya mutfak tadilatı, Bakırköy mutfak tadilatı Beylikdüzü mutfak tadilatı Kadıköy mutfak tadilatı usta istanbul www.ustaistanbul.com #seouyumlu 0850 550 00 34 whatsApp 0555 847 23 67 info@fuaistanbul.com